Для ІТ-підприємців пропонується запровадити окрему групу єдиного податку

До Парламенту внесено проект Закону України № 10094 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку креативних індустрій в Україні)». 

Проект Закону розроблений з метою збереження існуючої динаміки економічного зростання ІТ галузі та інших українських креативних індустрій в цілому.

Досягнення зазначеної мети, по-перше, забезпечить безпеку ІТ-підприємців у контексті звинувачення їх представниками податкових органів в ухиленні від сплати податків шляхом неправомірного переходу на спрощену систему оподаткування. По-друге, надасть можливість ІТ-підприємцям і надалі користуватися спрощеною системою оподаткування, що збереже привабливість цього виду бізнесу в Україні для зарубіжних інвесторів. По-третє, забезпечить стале зростання надходжень до державного бюджету з ІТ-індустрії та, одночасно, надасть можливість останній бути конкурентноспроможною на світовому ринку.

Відповідно до зазначеної мети у Проекті Закону передбачено внесення змін до ПКУ та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якими, зокрема, пропонується:

1. Доповнити ПКУ нормою, за якою окрім вже існуючих чотирьох груп суб’єктів сплати єдиного податку передбачити п’яту групу, до якої буде віднесено лише фізичних осіб-підприємців, які надають послуги у сфері інформаційних технологій, а саме: видання комп'ютерних ігор та іншого програмного забезпечення (класи 58.21, 58.29 КВЕД ДК 009:2010), комп'ютерного програмування, консультування та пов'язаної з ними діяльності (розділ 62 КВЕД ДК 009:2010), оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язаної з ними діяльності (клас 63.11 КВЕД ДК 009:2010), веб-порталів (клас 63.12 КВЕД ДК 009:2010). 

Водночас умовами, за якими зазначені ФОП будуть віднесені до п’ятої групи є те, що вони не використовуватимуть працю найманих осіб,  а обсяг їх доходу протягом календарного року не перевищуватиме 7 500 000 гривень. 

Крім того, ФОП 5 групи під час надання зазначених послуг у сфері інформаційних технологій матимуть можливість на платній або безоплатній основі користуватися технічними та/або програмними засобами, інформаційними системами й будь-якими іншими засобами виробництва (у тому числі приміщеннями), що належать іншим фізичним особам - підприємцям або юридичним особам, не укладаючи з ними трудового договору.

2. Встановити ставку єдиного податку для платників п’ятої групи у розмірі:

  • 5 % доходу з 1 січня 2020 року, 
  • 6 % доходу з 1 січня 2021 року, 
  • 7% доходу з 1 січня 2022 року,   
  • 8% доходу з 1 січня 2023 року, 
  • 9% доходу з 1 січня 2024 року та 
  • 10 % доходу з 1 січня 2025 року.

3. Передбачити в ПКУ норму, відповідно до якої ставки єдиного податку для платників п’ятої групи будуть встановлені у розмірі 15 % зазначених вище ставок:

  • до суми обсягу доходу, який протягом календарного року перевищуватиме 7 500 000 гривень;
  • до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж дозволений ПКУ;
  • до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

4. У Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачити норму, за якою єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для платників п’ятої групи з 2020 року становитиме подвійний розмір мінімального страхового внеску.

По материалам Бухгалтер 911

1000 Осталось символов