Алименты ниже 50% прожиточного минимума ребенка платить нельзя

Ситуация: в исполнительном листе указано, что сумма алиментов составляет 1/4 заработка, что составляет меньше 50% прожиточного минимума ребенка соответствующего возраста. В исполнительной службе сказали, что платить меньше 50% прожиточного минимума нельзя. Так ли это?

Ответ: Да.

Семейный кодекс Украины

Редакция до 08.07.2017г.

Редакция от 08.07.2017г.

Редакция от 28.08.2018г.

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків* прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

ч.5 отсутствовала

Добавлена ч.5

5. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

1. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

2. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

3. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

1. Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

2. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

1. Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

2. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

3. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Выход из ситуации (чтобы у бухгалтера было основание удерживать алименты в суме 50%ПМ):

1) обратиться в исполнительную службу за письменным разъяснением;

2) обратиться в исполнительную службу за новым исполнительным листом, где было бы указано, что нужно удерживать алименты в размере 1/4  части ЗП, но не ниже 50% ПМ ребенка (см.ниже)

Категория населения

с 01.01.2018

с 01.07.2018

с 01.12.2018

Дети до 6 лет, грн.

746,00

779,50

813,00

Дети от 6 до 18 лет, грн.

930,00

972,00

1013,50

1000 Осталось символов