Блокировка по новым правилам: аналитика и примеры

По изменениям в Порядок №117 от 21.02.2018г., утвержденным Постановлением КМУ от 24.10.2018г. №936 (вступившим в силу с 10.11.2018г.)

Автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків

3. Податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику), що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, Р<Рмх1,4, де:

Таким образом:

1) Теперь РК к НН на уменьшение подлежат мониторингу в любом случае!

2) Кроме объема поставок за месяц в размере меньше 500 тыс.грн., теперь нужно еще следить, чтобы объем поставок в НН/РК на каждого из покупателей (плательщиков НДС) в этот месяц не превышал 50 тыс.грн.

Обратите внимание: «меньше 500 тыс.грн.» – это 499 999,99 грн., а «не превышает 50 тыс.грн.» – это 50 000,00 грн. включительно.

3) РК, поданные на регистрацию в другом месяце, чем месяц их составления, при расчете предельного объема учитываться не будут!

Значит, чтобы они были учтены, эти РК нужно успеть зарегистрировать только в месяце их составления.

А если это РК на уменьшение, выписанный в последний календарный день месяца (и выписанный с целью уменьшить объем поставок до 500 тыс.грн.), а Вы, как поставщик, подпадаете под мониторинг, т.к. соответствуете критериям рискованности плательщика или операции, или Ваш покупатель не прошел мониторинг по новому критерию 2.5, то «быстренько» зарегистрировать такой РК не получится.

4) Увеличена налоговая нагрузка (до 5%).

1000 Осталось символов