Директор зарплату не получает – платим ЕСВ обязательно!

Ситуация: Директор (основное место работы), он же учредитель, принял решение заработную плату себе не платить. Отчет по ЕСВ сдавался (чтобы не было штрафа за несданный отчет), таблица 1 – с нулями, в таблице 6 он показывался с отметкой о наличии трудовой книжки, но с ЗП = 0.

Устное разъяснение специалистов ПФУ (г.Мелитополь): если наемный сотрудник пребывает в трудовых отношениях по основному месту работы и его ЗП меньше минимальной (в т.ч. ноль), то доначислять до минимального страхового взноса нужно было обязательно!!!

Раздел ІІІ Инструкции о порядке начисления и уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование №449 от 20.04.2015г.

9. Для платників, визначених підпунктами 1, 2 пункту 1 розділу ІІ цієї Інструкції, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати для кожної застрахованої особи, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та встановленої ставки єдиного внеску за умови перебування у трудових відносинах (несення військової служби) повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

РІШЕННЯ

ВЛАСНИКА ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ХХХ»

м. Мелітополь                                                                                      ___________________р.

Я, Іванов Іван Іванович – власник та єдиний засновник приватного підприємства «ХХХ», код , ВИРІШУЮ:

  1. У зв’язку з скрутним фінансовим становищем на підприємстві через тривалу відсутність господарської діяльності, керуючись п. 8.1. Статуту підприємства та ч. 2 ст. 65 Господарського кодексу України, з ___________________ року приймаю на себе, як на власника та єдиного засновника підприємства, обов’язки зі здійснення безпосереднього управління (керівництва) поточною діяльністю підприємства з правом підписання будь-яких документів, податкової звітності, документів бухгалтерського та податкового обліку, представництва підприємства перед будь-якими третіми особами.

2. За виконання вказаних обов’язків мені як власнику та єдиному засновника підприємства заробітна плата не нараховується та не виплачується.                    ____________ /Іванов Іван Іванович

1000 Осталось символов