Обновлены критерии рискованности для блокировки НН/РК

ДФС на своем сайте обнародовала Критерии рискованности плательщика налога и Критерии рискованности осуществления операций, утвержденные и.о. Главы ДФСУ (дата документа – 05.11.2018г., дата обнародования на сайте – 13.11.2018г.)

Что изменилось:

1) форма подачи

Напомним, что ранее критерии рискованности налогоплательщика, критерии рискованности осуществления операций (с перечнем кодов товаров и услуг) и перечень показателей, определяющих положительную налоговую историю плательщика налога были утверждены письмами ДФСУ от 21.03.2018г. N 959/99-99-07-18 и N 960/99-99-07-18, которые, по мнению Государственной регуляторной службы (письмо от 19.04.2018г. N 3890/0/20-18) были утверждены без соблюдения регуляторных процедур. Поскольку согласно п.10 Порядка 117:

10. Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Обратите внимание, что Перечень показателей, определяющих положительную налоговую историю плательщика налога, утвержденный упомянутым выше Письмом ДФСУ N 960/99-99-07-18, пока не обнародован на официальном веб-сайте ДФС.

2) внесены некоторые изменения в критерии.

Текст Критериев, обнародованных на сайте ДФС, практически слово в слово повторяет содержание Письма ДФС от 21.03.2018г. N 959/99-99-07-18. Кроме некоторых моментов:

Критерии рискованности плательщика налога

Пункт

Было

Стало

1.5.

наявний обвинувальний вирок суду стосовно…

набрав законної сили обвинувальний вирок суду та не погашено або не знято судимість стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податку за статтею 205 Кримінального кодексу України згідно з інформацією, наявною в органах Державної фіскальної служби";

1.6., абз.2

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";

1.6., абз.3

дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців;

1.6.

 

Добавлен абзац:

Інформація про внесення/виключення платника податку до/з переліку ризикових платників податків, відповідно до пунктів 1.1-1.6 цих Критеріїв, стає доступною платнику в Електронному кабінеті.

Критерии рискованности осуществления операций

Добавлен п.2.5.

2.5. сума компенсації вартості товару/послуги, зазначеного у розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, який подано отримувачем такого товару/послуги на реєстрацію в Реєстрі, перевищує величину залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 01 січня 2017 року, зазначеного постачальником в зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого товару/послуги та обсягу постачання з 01 січня 2017 року, зазначеного отримувачем в зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання даного товару/послуги.

Перечень кодов товаров и услуг (Приложение к Критериям рискованности осуществления операций)

Количество кодов уменьшилось на 1: было 65, стало 64.

Убран код 0011, которого просто не существует J

1000 Осталось символов